Czym są kosmetyki mineralne?

Czym są kosmetyki mineralne?

Kosmetyki mineralne nie zawierają szkodliwych substancji i są absolutnie bezpieczne dla skóry. A to, dlatego że nie dodaje się do nich chemicznych zapachów, barwników, talku, alkoholu ani konserwantów. Dodatkowo zawierają elementy, które nie tylko nie szkodzą, ale także sprzyjają urodzie i zdrowiu.

Kosmetyki mineralne - historia

W składzie kosmetyków tego typu znajdziemy takie substancje jak tlenek cynku, tlenek żelaza, dwutlenek tytanu, azotek boru i glinokrzemiany. Kosmetyki mineralne są używane od czasów starożytnych. Już Egipcjanie używali mieszanki sproszkowanego ołowiu i tłuszczu owczego, a jako cienia do powiek - jasnozielonej pasty na bazie składników miedzi. Kosmetyki na bazie naturalnych składników ponownie odkryto 30 lat temu i bardzo szybko zyskały popularność wśród konsumentów. Doskonale wpisują się trend mody – redukowania indywidualnego śladu węglowego, odchodzenia od chemii i powrotu do natury. W przeciwieństwie do tradycyjnych produktów, bazują na substancjach hipoalergicznych i naturalnie pielęgnują skórę.

Kosmetyki mineralne to wolność tworzenia

Kosmetyki czerpią inspirację z naturalnie występujących minerałów i nieorganicznych pigmentów, drobno sproszkowanych i dopuszczonych do stosowania w przemyśle kosmetycznym. Mieszając ze sobą różne minerały, możesz uzyskać szereg nowych kolorów i efektów. Niektóre minerały są matowe, inne mają lekki połysk, a niektóre mienią się wielobarwnymi iskrami. Używając kombinacji minerałów, takich jak mika, dwutlenek tytanu, azotek boru, tlenki żelaza i cynku czy ultramaryna, można stworzyć dowolne rodzaje makijażu, od tonów i cieni do powiek po błyszczące pudry do ciała. Możesz używać produktów mineralnych w obecnej postaci lub mieszać je ze sobą w różnych kombinacjach, aby stworzyć swój własny, niepowtarzalny odcień.

Naturalny makijaż

Pigmenty mineralne pozwalają uzyskać miękkie, bogate odcienie, które świetnie nadają się do naturalnego makijażu. W przeciwieństwie do cząsteczek organicznych pigmenty mineralne są obojętne i nie powodują alergii ani trądziku. Ze względu na wymienione właściwości kosmetyki dekoracyjne z mineralnymi pigmentami barwiącymi polecane są do pielęgnacji skóry tłustej, nadwrażliwej i drażliwej. Idealnie nadaje się również dla osób ze zmarszczkami, ponieważ odbijają i rozpraszają światło, optycznie wygładzając skórę. Naturalne składniki cechują się doskonałą przyczepnością. Niejako stapiają się ze skórą, dzięki czemu drobne niedoskonałości stają się niewidoczne. Z tego samego powodu można je nakładać warstwę po warstwie, dzięki czemu kolor jest bardziej nasycony i intensywny. Jednocześnie pielęgnują skórę i wchłaniają nadmiar sebum. Łatwo się rozprowadzają i równomiernie pokrywają całą powierzchnię.